zpět na úvodní stránku

Jan Hnízdo

MVDr. Jan Hnízdo

Jan Hnízdo v roce 2000 završil studium veterinární medicíny na Justus Liebig univerzitě v Giessenu. Chirurgické stáže absolvoval na veterinární fakultě univerzity v Lipsku (klinika chirurgie malých zvířat) a na veterinární univerzitě v Bernu (Vet-swiss surgical clinic). Od roku 2001 pracuje jako veterinární lékař se zaměřením na chirurgii v České republice. V roce 2003 založil Animal Clinic Praha, kde se jako hlavní chirurg specializuje na ortopedickou a onkologickou chirurgii. Je autorem nebo spoluautorem více než 60 veterinárních publikací v českých a zahraničních veterinárních časopisech. Publikoval okolo 20 herpetologických prací. V roce 2011 vyšla herpetologická učebnice „Medical Care of Turtles and tortoises“; Hnízdo, Pantchev.

Od roku 2006 přednáší na odborných veterinárních setkáních v Čechách (KVL, ČAVLMZ) a v zahraničí (ESVOT kongres / CSAVA/USAVA kongres, Intrauma symposium / DVG – ARAV kongres, WSAVA semináře, SAVLMZ kurzy atd).

Jeho hlavním zájmem jsou artroskopie, korekce deformit končetin, kloubní náhrady a nyní nově vyvinutá metoda částečné kolenní protézy.

Má tři dcery: Alici, Johanu a Sofii a několik plazů.

 

SEKRETARIÁT KONFERENCE
GUARANT International spol. s r.o.
Českomoravská 19, 190 00  Praha 9
Telefon: 284 001 444
E-mail: vkcavlmz@guarant.cz | Web: www.guarant.cz


© 2024 Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat