zpět na úvodní stránku

Kamil Tomša

curriculum vitae

 

Vážené kolegyně, vážení kolegové!

Představovat dalšího spíkra letošní XXVII. výroční konference ČAVLMZ není určitě pro většinu z Vás potřeba. Jeho loňské přednášky a endoskopický workshop sklidily takové ohlasy, že bylo hned jasné, koho letos opět pozveme. Jedná se o našeho spolužáka, absolventa naší Alma mater, který pokračoval ve svém vzdělávání v zahraničí. Přijede za námi ze Švýcarska, ale o své zkušenosti se s námi podělí samozřejmě česky.

MVDr. Kamil Tomša, Dipl. ECVIM-CA se narodil v Hradci Králové a na VFU Brno graduoval v roce 1995. Krátce studoval postgraduálně radiologii na VFU, ale brzy díky svým schopnostem, píli a jak sám říká hlavně pomoci Dr. Petra Šrenka, dostal stipendium na Klinice malých zviřat na Univerzitě v Zurichu. Následně v roce 1997 nastoupil regulerní rezidenční program v oboru Interní medicíny malých zvířat na téže univerzitě.

Boardovaným specialistou v oboru interní medicíny (ECVIM-CA) se stal v roce 2002 v Dublinu a následně působil v USA na University of Georgia. Dlouhých čtrnáct roků vedl Oddělení interní medicíny malých zvířat na EnnetseeKlinik v městech Cham a Hünenberg.

Je autorem a spoluautorem řady článků v odborných periodicích a spolupracoval na jedné z kapitol předchozí edice „Infectious Diseases of Dog and Cat“ doktora Greena. V mnoha zemích přednášel především na téma onemocnění močových cest, endokrinopatií a hematologie. V posledních 4 letech poskytuje diagnostické a kurativní služby v rámci menšího veterinárního řetězce i své soukromé praxe, se zaměřením na sonografii a endoskopii.

V pátek 1. 11. povede celodenní praktický workshop gastroenterologické endoskopie na kadáverech a v neděli bude na téma Gastroenterologie přednášet.

Srdečně vás tímto za celé prezidium ČAVLMZ zvu a těším se na setkání v listopadu.

MVDr. Tomáš Weidenhöfer

 

SEKRETARIÁT KONFERENCE
GUARANT International spol. s r.o.
Českomoravská 19, 190 00  Praha 9
Telefon: 284 001 444
E-mail: vkcavlmz@guarant.cz | Web: www.guarant.cz


© 2022 Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat