zpět na úvodní stránku

Workshopy

Podmínkou pro účast na workshopech je účast na výroční konferenci ČAVLMZ 2023.

1. 12. 2023

Dermatocytologický workshop

Nejběžnější kožní léze; základy cytologické diagnostiky pro klinickou praxi

Lektoři: doc. MVDr. Ladislav Novotný, Ph.D., FRCPath, MVDr. Vladimíra Teplá, MRCVS

Začátek workshopu: 9.00 (registrace od 8.30)
Místo konání: Česká zemědělská univerzita v Praze, Kamýcká 129, Praha Suchdol (parkování je zajištěno v areálu ČZU cca 150 m od budovy)

Cena: člen 4250 Kč/osobu (180 EUR/osobu), nečlen 6050 Kč/osobu (260 EUR/osobu); ceny jsou včetně DPH
Cena obsahuje: vstup na jednodenní odborný workshop, občerstvení a oběd

Popis: Celodenní cytologický workshop obsahuje teoretickou a ryze praktickou část mikroskopování barvených preparátů nejčastějších kožních patologických změn.

Maximální počet účastníků je 20. Workshop nebude tlumočený do angličtiny.
 

Doc. Ladislav Novotný vystudoval obě veterinární fakulty Veterinární univerzity Brno a na téže univerzitě získal titul PhD v oboru veterinární patologie a titul docenta normální a patologické morfologie. Od roku 2013 pracuje jako diagnostický patolog pro jednu z největších veterinárních diagnostických laboratoří ve Velké Británii – Finn Pathologists. Během pobytu v UK úspěšně složil certifikační zkoušky Royal College of Pathologists (FRCPath) a v roce 2020 mu byl udělen britskou Royal College of Veterinary Surgeons certifikát specialisty v oboru veterinární patologie. Doc. Novotný je zakladatelem a ředitelem diagnostické laboratoře Novopath s.r.o., která zajišťuje histopatologická a cytopatologická vyšetření pro české a slovenské veterinární lékaře.

MVDr. Vladimíra Teplá vystudovala fakultu veterinárního lékařství v Brně. Poté nastoupila do klinické praxe a od roku 2002 pracuje na klinice Hkvet s.r.o v Hradci Králové. Zde se věnuje především cytologii, onkologii, ultrasonofii a kardiologii. V průběhu klinické praxe absolvovala zahraniční stáže se zaměřením na zobrazovací metody v Animal Medical Center v New Yorku a na kardiologii v Rakousku. Od roku 2018 pracuje také jako histopatolog a cytolog v diagnostické laboratoři Novopath s.r.o. pod vedením doc. Novotného. Rovněž od roku 2020 pracuje pod vedením MVDr. Ondřeje Škora v onkologickém týmu na klinice Regiavet s.r.o. Praha. Je členem Royal College of Veterinary Surgeons.

1. 12. 2023

Chirurgický workshop

Sutury v prvoliniové praxi
se zaměřením na běžnou operativu a traumatologii

Lektor: MVDr. Martin Kuncl

Začátek workshopu: 9.00 (registrace od 8.30)
Místo konání: Česká zemědělská univerzita v Praze, Kamýcká 129, Praha Suchdol (parkování je zajištěno v areálu ČZU cca 150 m od budovy)

Cena: člen ČAVLMZ, člen chirurgické sekce: 4700 Kč/osoba (200 EUR/osoba); člen ČAVLMZ, nečlen chirurgické sekce: 5200 Kč/osoba (220 EUR/osoba); nečlen ČAVLMZ, nečlen chirurgické sekce: 5900 Kč/osoba (250 EUR/osoba); student: 2500 Kč/osoba (105 EUR/osoba); ceny jsou vč. DPH
Cena obsahuje: vstup na jednodenní odborný workshop, občerstvení a oběd

Popis: Celodenní workshop. Probrány budou základní chirurgické techniky, které by měl znát každý operatér a jejichž nesprávné provedení může vést ke komplikacím a zmařit výsledek i nejnáročnějších výkonů. Po krátkém teoretickém úvodu bude následovat praktická část, kdy každý účastník bude mít možnost vyzkoušet si probírané techniky na fantomech.

Maximální počet účastníků je 30.

Poznámka: Účastníci by si měli přinést vlastní nástroje (jehelec, nůžky a pinzetu).

MVDr. Martin Kuncl je absolvent VFUB FVL, jako chirurg a ortoped působil na více referenčních pracovištích, nejdéle – 10 let na referenční klinice pro psy a kočky Jaggy Praha. V současné době pracuje na veterinární klinice A-Z VET Klánovice. Absolvoval četné zahraniční stáže např. na Veterinární univerzitě Bern ve Švýcarsku, veterinární klinice Aisti, ve Finsku nebo na Veterinární klinice Vezzoni v Itálii.

Je autorem nebo spoluautorem odborných publikací v oborech chirurgie a ortopedie a působil jako lektor CSAVA workshopů na téma laparoskopie a thorakoskopie.

 

SEKRETARIÁT KONFERENCE
GUARANT International spol. s r.o.
Českomoravská 19, 190 00  Praha 9
Telefon: 284 001 444
E-mail: vkcavlmz@guarant.cz | Web: www.guarant.cz


© 2022–2023 Česká asociace veterinárních lékařů malých zvířat